… naar wat ik schreef omstreeks deze dag. In navolging van Myriam.
2 jaar geleden
Happiness is a way of travel, not a destination
We zijn er bijna mee weg. Met een gehuurde camper (de gekochte moet nog geleverd worden, door de nasleep van de pandemie loopt dat niet echt van een leien dakje). Naar Italië. Hebben we er zin in? Tuurlijk hebben we er zin in!
Wat zijn de plannen? Wel, we gaan de Giro volgen. Niet altijd, niet elke rit, niet obsessief, maar de Giro is de kapstok waar we reis aan ophangen, het framework voor de planning.

We hebben een week tijd om naar Fossacesia, aan de Adriatische zee, te rijden. Daar start de Giro, en daar willen we ook bij zijn. Deels via autosnelwegen (het is nu eenmaal een pokke-eind rijden), deels snelwegen mijden.
Na die eerste (tijd)rit blijft de Giro een beetje in die omgeving hangen, en dat gaan wij ook doen.
Dan gaat de Giro meer zuidwaarts, maar dat doen wij niet. Wij trekken het binnenland in, en rijden zo op ons gemakje via een aantal meren naar de Gran Sasso. En zo pikken we weer in op de Giro.
Waarna we doorrijden naar het parcours van de tijdrit in Cesena. Dan gaat het weer naar de kust aan de andere kant, waarna we onze tenten opslaan in de buurt van het Lago Maggiore. Ik noem deze reis nu al de Reis van de Meren, want we gaan er behoorlijk wat aandoen.
Vanaf dan blijven we in het noorden van Italië, bij bergen en meren, waarna we voor onze laatste pleisterplaats Italië gaan verlaten, en in Slovenië bivakkeren. Van daar vatten we onze weg huiswaarts aan, maar dan zijn we al vele weken verder en daar denken we nu nog niet aan.
De plannen zijn gesmeed en uitgewerkt, ik weet hier en daar wat mooie fotoplekjes, als we zin hebben kunnen we gerust wat improviseren, en we gaan vooral heel hard genieten.

Als je hier al wat langer leest, weet je dat wij geen citytrippers en museumbezoekers zijn. We houden het bij kleine gemeenten en dorpjes, en de natuur. Meer hebben we niet nodig. Dit jaar gaan we meer nog dan anders de grote steden vermijden (Napels, Bologna, Milaan bijvoorbeeld) omdat we zeer op onze hoede zijn voor diefstal.
Bloggen ga ik ook doen, zoals elk jaar. Dat bloggen, die foto’s, het zorgt ervoor dat we ons achteraf heel veel herinneren van onze reizen, en daarom doe ik het elke keer opnieuw.
Dus de komende weken geen Week in beeld, want het wordt een ganse vakantie in beeld. #wedraaiendoor blijft wel doorlopen, tussen de reisverslagen door.
2 jaar geleden vertrokken wij al eind april op reis. Het verliep nogal anders dan gepland, veel regen, véél regen, en uiteindelijk belandden we zelfs in Kroatië. Da’s nu eenmaal het voordeel van een camper: je kan ermee naar het goede weer rijden.
Zeswoordverhaal: gemeenschap
Zeswoordverhaal. Een tweewekelijkse zeswoordverhaal-met-beeld-schrijfuitdaging van Doldriest.
Het nieuwe woord: gemeenschap.
Familie. Warme gemeenschap van meerdere generaties.

(en deze keer speel ik niet vals, en vertel er geen langer verhaaltje bij)
(maar eigenlijk mis ik dat wel, dat langere verhaaltje)
(en ik mis die familie ook)
Corona. Een zeswoordverhaal met een foto erbij van iets wat toen niet mocht: een familiefeestje. Dat misten we echt wel.
25 dingen die jullie niet over mij wisten #projectblogboek
Schrijf een post met als titel ’25 dingen die jullie niet over mij wisten’. (pagina 166, opdracht 12)
Weer een moeilijke. Wat weten jullie nog niet over mij? Na 10 jaar bloggen, heb ik hier toch al veel geschreven. En het hangt er ook van af wie je bent, uiteraard. Verre kennis of dichte familie… Ik maak er een soort of stream of consciousness achtig lijstje van, en we zien wel waar we uitkomen.
- Ik ben geboren op een donderdag.
- Ik haat koude koffie.
- Ik heb iets tegen Wilfried Martens, ook nu hij dood is en van de doden niets dan goeds.
- Ik had een lievelingsbeertje en heb daar héél lang mee geslapen.
- Ik heet ook Myriam en Walter.
- Ik woonde ooit vlakbij de Bourgoyen.
- En ik woonde nog ooiter vlakbij het openluchtzwembad Neptunus, waar we hele zomers sleten.
- Mijn beer heette gewoon Beer.
- Ik heb een hekel aan de belastingen invullen (die lening!).
- Ik heb niet graag rommel in mijn keuken als ik kook. Ik ruim tijdens het koken steeds tussendoor op.
- Ik was héél graag zwanger.
- Ik ging 2 keer naar de Chiro en dat was het dan. Niks voor mij.
- 33 vond ik eigenlijk de mooiste leeftijd. Gewoon voor het getal.
- Ik heb een hekel aan de uitdrukking “in mijnen tijd”.
- Ik heb al 3.526€ euro uitgespaard door niet meer te roken.
- Ik heb 2.404.444 stappen gezet sedert ik mijn Fitbit heb.
- Ik drink niet graag spuitwater.
- Ik werkte ooit bij een advocaat.
- Ik moet nog 6 dingen bedenken.
- Ik ga spieken bij anderen om lijstjes als deze te maken.
- Ik vind House of Cards een fantastische serie.
- De eerste aanzet van mijn redelijk uitgebreide LP- en CD-collectie was Reggatta de Blanc van the Police.
- Het laatste boek dat ik kocht en dat ik goed vond, was Woesten van Kris Van Steenberge.
- Het laatste boek dat ik kocht en dat ik niet goed vond, was Het Rosie Project van Graeme Simsion.
- Ik vind dat altijd moeilijk, zo van die lijstjes maken.
Dat is wel grappig, een lijstje van 10 jaar geleden. Het beertje ligt nu trouwens op mijn bed in de mobilhome. Pipa vroeg of ik vroeger een lievelingsknuffel had, en ik vertelde over mijn Beer. Ze vroeg of ik ‘m nog had, en ik vertelde dat ik er heel lang mee geslapen had, maar nu niet meer. Zij vond dat ik dat wel mocht doen. Dus ligt Beer in mijn bed in de mobilhome.
Hallo?
Hallo? Is daar nog iemand? Leest hier nog iemand? Het was hier zo bedroevend stil… een excuus waar ik me de laatste tijd vaak op betrap. Ik post hier niet meer zoveel. En ik weet niet goed waaraan het ligt. Druk druk druk? Misschien. Een huishouden met 6 personen is altijd druk. En ik ga vroeg slapen, mee met de kippen op stok. Manlief moet zeer vroeg opstaan (3u, zoiets), en ik geniet mee van het vroeg gaan slapen (wat TV kijken en lezen inbegrepen). Druk bezig met allerlei vrij belangrijke zaken, dat ook. Het ontneemt me wat de energie om andere dingen te doen. Beetje geheimzinnig, maar ik bericht er later nog wel over.
En waar zal ik dan over schrijven? Ik weet het niet. Dat zal er ook wel mee te maken hebben zeker. Trivialiteiten. Dat het schooljaar voorbijspurt. Dat de blauwe regen weer magnifiek mooi staat. Dat ik veel te veel boeken lees. Dat dat varkensgriep-gedoe me eigenlijk wel wat angst aanjaagt. Dat ik het hoe langer hoe moeilijker krijg met de politiek. Dat het leven soms héél oneerlijk is (als er een god bestond, dan liet hij echt wel andere mensen ziek worden dan de allerliefste ter wereld). Dat… ach ja. Zo veel. En zo weinig.
Ik hoop alleen dat hier af en toe nog eens iemand komt kijken, om dat onzalige moment mee te maken wanneer ik weer een blogkramp krijg.
Voor april 2009 moest ik niet twijfelen over welk blogbericht te kiezen, er was er maar eentje.
Ik zie wat overeenkomsten in je lijstje: 1, 5 (half), 10, 11, 12. Zo lief van Pipa.
Het leven is soms (dikwijls) heel oneerlijk. Ben ik helemaal met je eens, zelfs 16 jaar later.
Wat kan er veel gebeuren … oftewel, je kunt nog zoveel plannen met het komt toch altijd anders
BTW… ik heb de 6 woorden weer opgestart afgelopen maandag… kom je ook weer meedoen?
https://klikhierklikdaar.blogspot.com/2025/04/6-woorden-met-1-beeld-71.html
Dat lijstje is een pareltje. Leuk dit soort blogs. Misschien ga ok het ook proberen
Verdorie… ik krijg het logje niet geopend … pfff… Ik probeer het later nog eens. Was da nu?
Gelukt!
Dat lijstje is echt leuk. Zou je nu nog hetzelfde schrijven/antwoorden?
Jullie Giro van 2 jaar terug herinner ik me nog heel goed
.
Wat lief dat Beertje en ook van Pippa. 2009 ligt ver achter ons, ziek worden, geliefden ziek worden… plannen maken, het draait in de soep.
Fijne dag
Van de 25 dingen die we nog niet van je wisten springt voormij nr. 11 er uit, zó herkenbaar.