Doorgaan naar inhoud
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
Satur9's World

Zou je liever? (18)

Geplaatst op 16 november 202316 november 2023

Een reeksje met “zou je liever” vragen, elke donderdag eentje. Zo van die moeilijke en/of onmogelijke dingen waar je eigenlijk geen zinnig antwoord op kan formuleren. Maar ik ga het toch eens proberen.

Zou je liever je ganse leven een kind zijn of je ganse leven een volwassene zijn?

Dit vind ik een moeilijke. Het “idyllische” zou natuurlijk zijn: voor altijd een kind want ah onschuld en geen zorgen en geen verantwoordelijkheid en spelen en zo.

Maar heb ik daar wel zoveel zin in? Van een gans leven afhankelijk van anderen? Van geen verantwoordelijkheid “mogen” nemen? (leeftijd speelt hierin natuurlijk ook mee, een kind van 5 en eentje van 15, dat is een wereld van verschil.

Ik weet dat dus niet. Hoewel een volledig leven als volwassene misschien ook niet je dat is. Nooit kind geweest zijn? Dan neem ik aan dat je je ook veel minder kan inleven in de wereld van een kind. Of een tiener. Ik denk dat ik dat nu nog vrij goed kan, omdat ik me goed herinner hoe het was, als kind, als tiener.

Als ik écht moet kiezen (wat nooit zo is hè, in het echte leven, maar dit zijn dan ook gewoon hypothetische vragen, theorie, filosofie…) dan ga ik toch voor het volledige leven als volwassene.

Wat denk jij daarvan? Als je écht moet kiezen? (hypothetisch, theoretisch, filosofisch)

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Verwante Berichten:

  • Zou je liever? (46)
  • Zou je liever (45)
  • Zou je liever? (44)
  • Zou je liever? (43)
  • Zou je liever? (42)

12 gedachten over “Zou je liever? (18)”

  1. omabaard schreef:
    16 november 2023 om 09:54

    Als ik echt, echt, echt moet kiezen wil ik liefst een heel leven volwassen zijn, ook al vond ik het kind-zijn de mooiste en meest zorgeloze periode van mijn leven. Maar op dat moment besef je het te weinig en bewuster leven vind ik wel een meerwaarde, met ups en downs.
    Maar de combinatie is natuurlijk meest mooi, en die krijgen we.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  2. MyriamC schreef:
    16 november 2023 om 10:15

    Goh, een leven als kind … geen verantwoordelijkheid moeten nemen. Daar zit iets in, maar als ik dan terugdenk aan de struggle met mijn ouders tijdens mijn puberjaren, dan verkies ik toch aan de andere kant van de lijn te staan. Zelf bepalen, zelf sturen, zelf verantwoordelijkheid nemen. Ja, liever een heel leven als volwassene.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  3. willyfotoblog schreef:
    16 november 2023 om 11:11

    als kind ben je afhankelijk van anderen

    dan liever als volwassene

    groeten

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  4. picpholio schreef:
    16 november 2023 om 11:33

    Geef me toch maar liefst een portie van beide hoor…. eenzijdig lijkt me ook maar niks.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  5. Vief schreef:
    16 november 2023 om 13:46

    Ik neem zo graag mijn eigen beslissingen, dus doe mij maar de volwassen versie.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  6. elsjeveth schreef:
    16 november 2023 om 15:42

    Daar heb je weer een lastige verzonnen. Als ik moest kiezen dan toch maar het leven als volwassene als dertig jarige, maar dat is dan weer niet helemaal de vraag van de keuze 🙂 Schattige foto trouwens wij hadden thuis ook zo´n keurig gladgestreken grasveld als achtertuin

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  7. rietepietz schreef:
    16 november 2023 om 16:23

    Niet zo heel moeilijk dit keer, kind zijn vond ik helemaal niet zo geweldig dus dan is de keus makkelijk.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  8. Samaja schreef:
    16 november 2023 om 18:01

    Als de puberteit erbij hoort, dan ben ik liever heel mijn leven volwassen 😉

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  9. Matroos Beek schreef:
    16 november 2023 om 18:13

    Als ik echt moet kiezen, dan bleef ik kind. Dat is sowieso al grotendeels gebleven bij mij. 😁
    Het volwassen leven viel me vaak vies tegen. Het zorgeloos geluk en de vele mooie dromen in de kindertijd waren toch het mooiste wat er was.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  10. Mie schreef:
    17 november 2023 om 13:55

    Ik had gisteren een hele reactie geschreven maar kreeg hem maar niet gepubliceerd. Eens kijken of het vandaag lukt ….
    Dus: ik was niet zo’n gelukkig kind: noch thuis (ik had een slechte relatie met mijn ongelukkige moeder, haar ongelukkig zijn zat daar voor veel tussen), noch op school (ik werd bij momenten gepest), noch in de ruime familie ( ik paste niet in het plaatje ) voelde ik veel warmte. Ik keek er dus naar uit om volwassen te zijn.
    Maar moest ik dan kunnen kiezen voor een onbezorgde, warme, geborgen en gelukkige kindertijd, dan kies ik daar wel voor denk ik 😉 .

    Aan het laden...
    Beantwoorden
  11. Goofball schreef:
    11 december 2023 om 17:24

    Ik was wel gelukkig als kind. Ik ben als volwassene ook gelukkig maar wel regelmatig stress en irritaties die ik me zo niet herinner van mijn kindertijd, dus ik keer wel gewoon terug. Spelen en boeken lezen en tv kijken en met vriendjes spelen…

    Aan het laden...
    Beantwoorden
    1. Satur9 schreef:
      30 december 2023 om 10:29

      Zo klinkt het wel goed 🙂

      Aan het laden...
      Beantwoorden

Zeg het eens?Reactie annuleren

Recente reacties

  • MelodyK op Van dag tot dag (7)
  • trissewizz op Van dag tot dag (7)
  • willyfotoblog op Van dag tot dag (7)
  • rietepietz op Listen Like Thieves #wedraaiendoor
  • Jan K. alias Afanja op Listen Like Thieves #wedraaiendoor

Categorieën

  • Bloggen
  • Categorie vergeten
  • Creatief
  • Familie
  • Fietsen en wandelen
  • Foto's
  • Gent
  • Lekker
  • Leven en liefde
  • Lezen en luisteren
  • Reizen
  • Toogpraat
  • Ziek

Tagcloud

#projectblogboek #satur9sphotochallenge #wedraaiendoor 40 dagen bloggen 1000 vragen aan jezelf borstkanker breien camper camperlife corona destelbergen dilemma dilemma's fietsen foto challenge frankrijk gastblog gastblogger Gent haken holiday kanker lievegem lililove metastase naaien ontheroadagain op reis ottolove photo challenge pipalove Sint-Amandsberg tdf throwback thursday tour de france vakantie verjaardag vriendenboekje waarschoot week in beeld ziek zomer zonsondergang zonsopgang zou je liever?

Archief

Meta

  • Login
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Abonneer je op dit blog d.m.v. e-mail

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 102 andere abonnees

Volg Satur9's World

Voeg je bij 102 andere abonnees
©2025 Satur9's World | Aangedreven door SuperbThemes
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
 

Reacties laden....
 

    %d